Oddelenie výpožičných služieb a študovní

Oddelenie výpožičných služieb a študovní sa člení na:

• referát výpožičných služieb,
  • referát študovní,
  • referát medziknižničnej výpožičnej služby a medzinárodnej medziknižničnej výpožičnej služby.

Referát výpožičných služieb
Referát výpožičných služieb zabezpečuje a zodpovedá za budovanie databázy používateľov a evidenciu výpožičiek; poskytované absenčné výpožičné služby; upomínanie a vymáhanie nevrátených dokumentov;odbornú úroveň výpožičných a informačných služieb; odbornú konzultačnú činnosť; poriadok a správne radenie knižničného fondu v centrálnom sklade UK; knižnično-informačné služby v súlade s Knižničným poriadkom UK a opravu poškodenej literatúry.

Referát študovní
Referát študovní zabezpečuje a zodpovedá za prevádzku študovní UK; knižnično-informačné služby v súlade s Knižničným poriadkom UK; poskytované kopírovacie a iné informačné služby; odbornú konzultačnú činnosť; poriadok a správne radenie knižničného fondu v študovniach UK a opravu poškodenej literatúry.

Referát medziknižničnej výpožičnej služby a medzinárodnej medziknižničnej výpožičnej služby zabezpečuje a zodpovedá za medziknižničnú a medzinárodnú výpožičnú službu; komplexnú agendu objednávania a dodávania literatúry v rámci medziknižničnej výpožičnej služby a medzinárodnej medziknižničnej výpožičnej služby; poskytovanie odbornej konzultačnej činnosti; knižnično-informačné služby v súlade s Knižničným poriadkom UK a kooperáciu medziknižničnej výpožičnej služby a medzinárodnej medziknižničnej výpožičnej služby s ostatnými knižnicami.

Výpožičné oddelenie

Telefón: