Skončil sa Týždeň slovenských knižníc

Jubilejný 20. ročník Týždňa slovenských knižníc, ktorý prebiehal od 4. do 9. marca 2019 sa opäť niesol v znamení motta Knižnice pre všetkých.  Celotýždňová akcia Kniha ako dar, mala tak ako po minulé roky veľký úspech. Každý knihomoľ si mohol v Univerzitnej knižnici, ale aj na určených miestach jednotlivých fakúlt UKF,  v množstve vyradených kníh z rôznych oblastí nájsť niečo pre seba, alebo poskytnúť ostatným to, čo už prečítal.

ČÍTAJTE VIAC

Cestovateľské zážitky s profesorom Krnom

Už po druhý krát sme v našej Univerzitnej knižnici mali možnosť „cestovať“ s jedným z priekopníkov slovenskej expedičnej a diaľkovej turistiky, pedagógom, prof. PhDr. Svetozárom Krnom, CSc., z Katedry politológie a euroázijských štúdií Filozofickej fakulty UKF v Nitre , s dobrodruhom, ktorý na svojich výpravách hľadá rovnováhu medzi prírodou a civilizáciou.

ČÍTAJTE VIAC

Žiaci počúvali s porozumením

Univerzitná knižnica UKF v Nitre zorganizovala dňa 5. apríla 2018 aktivitu s názvom „(Vy)hranie s textom“. Pani doc. PaedDr. Dana Kollárová, PhD. z Katedry pedagogiky PF UKF v spolupráci s univerzitnou knižnicou pripravila pre cvičných učiteľov a žiakov základných škôl interaktívne čítanie s využitím metód a techník tvorivej dramatiky s dôrazom na počúvanie s porozumením.

ČÍTAJTE VIAC

Kontaktné informácie

Univerzitná knižnica UKF v Nitre
Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 106

e-mail: lib@ukf.sk 

ISIL SK-4KADAA00289

IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590

 

logo spytajte sa kniznice

Facebook

ico-facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem