Verejné vypočutie kandidátov na členov Správnej rady UKF

Verejné vypočutie kandidátov na členov Správnej rady UKF navrhnutých ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR a volených Akademickým senátom UKF sa uskutoční 8. novembra 2022 o 13.00 v prednáškovej miestnosti P-6 v hlavnej budove UKF na Tr. A. Hlinku 1 v Nitre.

Legislatívny rámec:

Verejné vypočutie je zákonným predpokladom pre vymenovanie kandidáta za člena správnej rady, vyplýva zo zákona č. 131/2002 Z. z. a jeho priebeh opisuje § 108 odsek 14: Verejné vypočutie sa uskutočňuje tak, aby možnosť klásť otázky prihláseným záujemcom mali najmä členovia akademickej obce vysokej školy a zástupcovia verejnosti. Verejné vypočutie sa vysiela naživo na webovom sídle vysokej školy a celý záznam z verejného vypočutia sa najneskôr nasledujúci pracovný deň zverejní na webovom sídle vysokej školy. Záznam z verejného vypočutia sa zverejňuje do dňa nasledujúceho po dni zvolenia alebo vymenovania úspešného kandidáta.

Kandidáti navrhnutí do Správnej rady UKF ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR:
  • doc. MVDr. Ivan Holko, PhD.
  • MUDr. Kamil Koleják, PhD., MSc.
  • doc. PhDr. Matej Ruttkay, CSc.
Kandidáti zvolení Akademickým senátom UKF:
  • Ing. Jaroslav Dóczy, PhD.
  • Mgr. Dana Peškovičová, PhD.
  • doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD. (nominant študentskej časti AS)
Program verejného vypočutia:
Verejné vypočutie na UKF bude viesť predsedníčka Akademického senátu UKF, doc. PaedDr. Gabriela Pavlovičová, PhD.
V úvode sa kandidáti predstavia, uvedú svoju motiváciu či postoje v rámci svojho prípadného pôsobenia v správnej rade. Následne budú reagovať na otázky z akademickej obce a verejnosti.
Verejné vypočutie sa vysiela naživo – link bude zverejnený deň pred verejným vypočutím na tomto mieste. Vyhotovuje sa z neho aj záznam, ktorý bude na webovom sídle uverejnený do vymenovania členov správnej rady ministrom školstva, vedy, výskumu a športu.

Nasledujúce kroky:

Po ukončení verejného vypočutia kandidátov sa uskutoční mimoriadne zasadnutie Akademického senátu UKF, na ktorom akademický senát zaujme stanovisko ku všetkým kandidátom na členov Správnej rady UKF.

Uverejnené: 27. októbra 2022