Ako zviditeľniť svoj výskum v Scopus - záznam podujatia

Čas na „upratanie výstavnej skrine“ vášho výskumu. Nastavte si profil v najvyznamenanejšej databáze správne Na vlastnom profile nám vždy záleží. Platí to aj pre taký profil, akým je ten vašej výskumnej inštitúcie alebo vás, ako výskumníka. Profily fungujú na najvýznamnejšej bibliografickej a scientometrickej databáze Scopus.

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) pripravilo webinár, vďaka ktorému získate odborné informácie, ako si takýto profil nastaviť správne, ako s ním pracovať. O svojom výskume alebo inštitúcii dáte vedieť to najlepšie.

Scopus je jedna z najväčších multidisciplinárnych bibliografických a scientometrických databáz, ktorú využívajú mnohé výskumné a grantové agentúry a poskytovatelia finančných zdrojov k hodnoteniu žiadateľov (výskumníkov alebo inštitúcie) o finančnú podporu.

Pri tvorbe a správe autorských profilov výskumníkov alebo profilov inštitúcií je preto dôležité dať si záležať na tom, aby zobrazované údaje boli jednoznačné, správne a aktuálne.

„Autorský profil a profil inštitúcie v databáze Scopus je v podstate - výstavnou skriňou - vášho výskumu, a zároveň nástrojom na jeho zviditeľnenie,“ upozorňuje Kristína Muráňová z CVTI SR.

Ako pokračuje: „Rozhodli sme sa preto pripraviť webinár, kde sa záujemcovia dozvedia, ako si vytvoriť a upravovať autorský profil respektíve profil inštitúcie v databáze Scopus. Pridáme aj tipy na správu profilov.“

Ak máte záujem zistiť - Ako zviditeľniť svoj výskum v SCOPUS - a zodpovedať si nielen túto základnú otázku, ale oboznámiť sa i ďalšími podrobnosťami k problematike, CVTI zverejnilo archív z tohto podujatia na adrese https://video.nti.sk/rec/?840096M2RC8JR625

Celý archív CVTI nájdete na adrese https://video.nti.sk/archive/