Rozlišovanie dostupnosti titulu

Prostredníctvom online katalógu si knihy môžete objednať alebo zarezervovať.
Na to, aby sa dali tituly objednať alebo rezervovať musí byť čitateľ prihlásený. Prihlásiť sa dá priamo tu.

V prípade online výpožičiek je dôležitá objednávka, nakoľko iba dostupné tituly je možné pripraviť k osobnému odberu.

Objednávka

Objednať sa dá kniha, ktorá má voľný exemplár k vypožičaniu. Označená je zelenou značkou

mozno objednat

objednavka003

Kliknutím na Detaily záznamu vidíme voľné exempláre (stav K dispozícii)

objednavka004

Pri kliknutí na tlačidlo Rezervovať sa zobrazí táto informácia

objednavka

Ak bude objednávka pripravená k odberu, bude čitateľ vyzvaný emailom o dátume vyzdvihnutia objednávky.

Rezervácia

Zarezervovať sa dá kniha, ktorá nemá voľný exemplár k vypožičaniu z dôvodu, že ho má požičaný iný čitateľ. Označená je oranžovou značkou.

mozno rezervovat
objednavka003

Kliknutím na Detaily záznamu vidíme stav výpožičky a predpokladaný datám vrátenia (stav Požičaný/Prolongovaný/Upomínaný)

objednavka005

Pri kliknutí na tlačidlo Rezervovať sa zobrazí táto informácia

rezervacia

Ak sa titul vráti do knižnice, stane sa z rezervácie objednávka a čitateľ, ktorý si titul zarezervoval, bude informovaný o možnosti vyzdvihnutia objednávky.

Prehľad objednávok a rezervácií v konte čitateľa

V privátnej zóne používateľa vidíme priamo na karte Objednávky/Rezervácie počet objednávok a rezervácií

objednavka001

Po kliknutí na kartu vídíme detaily objednávok/rezervácií

objednavka002

Tu je možné objednávku alebo rezerváciu zrušiť. Objednávku je možné zrušiť, pokiaľ nie je v stave Vybavované.

Rezervácia je v stave Rezervované a kliknutím na Detaily vidíme, ktorá v poradí je naša rezervácia a kedy je predpokladaný dátum vrátenia do knižnice.

objednavka006
objednavka007