Informácia pre študentov z rizikových krajín

V súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu COVID-19 informujeme, že od 9. septembra 2020 už nie je možné pre všetkých zahraničných študentov vykonať karanténu v študentských domovoch Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Študentom, ktorí záväzne potvrdili štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a majú pridelené ubytovanie v študentských domovoch UKF, univerzita ponúka možnosť karanténneho pobytu v ubytovacom zariadení v Gabčíkove, ktoré patrí Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a sídli na adrese Dunajská ulica 1352/93, 930 05 Gabčíkovo.
V prípade, že nevyužijete možnosť karantény v ubytovacom zariadení v Gabčíkove, je potrebné, aby ste si ju zabezpečili individuálne. Upozorňujeme, že všetky výdavky v súvislosti s karanténnym pobytom platíte vy – ubytovanie – 4 eur/deň, stravné – 13 eur/deň a uhrádza ich každý študent priamo ubytovaciemu zariadeniu v Gabčíkove. Dopravu do ubytovacieho zariadenia v Gabčíkove si každý študent musí zabezpečiť individuálne. Vykonanie Covid testu v čase karantény je pre študenta bezplatné.
V prípade, že sa rozhodnete pre pobyt v karanténe v Gabčíkove, žiadame, aby ste nás povinne informovali minimálne 5 dní pred vašim príchodom do Gabčíkova, za účelom rezervácie ubytovania/izby. Informáciu zasielajte na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
Upozorňujeme všetkých zahraničných študentov, že pri nástupe na ubytovanie v študentských domovoch UKF sú povinní preukázať sa platným COVID testom vykonaným v SR a zároveň zahraniční študenti, ktorí sa bez prerušenia nachádzali na území SR a nepricestovali z rizikových krajín musia pri nástupe na ubytovanie preukázať, že sa zdržiavali v SR dlhšie ako 14 dní.
Žiadame vás, aby ste uvedenú informáciu vzali na vedomie, využili ju a znížili tak riziko šírenia pandémie. Po ukončení karantény a preukázaní negatívneho COVID testu vykonaného v SR nastúpite na riadne štúdium na UKF.
Študenti, ktorí povinnú karanténu už absolvovali, alebo ich karanténa práve prebieha, môžu považovať túto správu za bezpredmetnú.
V prípade otázok alebo riešenia problémov píšte na .

Uverejnené: 10. 9. 2020