Prístup k databáze JoVe Core do konca roka 2019

Až do konca roku 2019 je otvorený prístup k VIDEO UČEBNICI JOVE CORE BIO zameranej na INTERAKTÍVNU VÝUČBU ZÁKLADOV BIOLÓGIE.

JoVE Core predstavuje vedecké koncepty prostredníctvom vyše 400 animovaných videí a textových popisov vytvorených odborníkmi. Vizualizácia cez videá umožňuje študentom rýchlo pochopiť zložité vedecké myšlienky a modely. Zastúpené sú PROCESY V BUNKÁCH, GENETIKA, ĽUDSKÁ BIOLÓGIA, EKOLÓGIA A EVOLÚCIA.

Prístup je funkčný z akéhokoľvek zariadenia s online pripojením. Videá možno zdieľať, vkladať do webových stránok. U všetkých videí je k dispozícii obsah, prepis hovoreného komentára a možnosť zapnutia titulkov v angličtine.

Prístupové údaje a súvisiace materiály sú na www.aib.sk/podpora/nastroje/1901-e-zdroje-biovedy, kde sú aj ďalšie voľne dostupné multimédiá a texty z biologických vied.