Posun termínu odovzdania záverečnej práce

UKF upozorňuje študentov končiacich ročníkov bakalárskeho a magisterského stupňa štúdia, že sa posúva termín odovzdania záverečnej práce o dva týždne. Najneskorší dátum vloženia záverečnej práce do Akademického informačného systému (AIS) je 9. mája 2020. Pri dizertačných prácach termíny určia dekani fakúlt a zverejnia sa na webových sídlach príslušných fakúlt.
Záverečné práce sa odovzdávajú výlučne elektronicky prostredníctvom AIS. Pozrite si manuál vkladania záverečnej práce do AIS. Prácu nie je potrebné tlačiť a viazať, ani ju fyzicky odovzdávať na študijnom oddelení. Záverečná práca musí spĺňať ustanovenia Smernice UKF č. 13/2020 o záverečných, rigoróznych a habilitačných prácach.
AIS umožňuje študentovi priamo vygenerovať zadanie záverečnej práce a vložiť ho do záverečnej práce.
UKF zavádza elektronickú archiváciu licenčných zmlúv, a preto papierové licenčné zmluvy nie sú pre UKF potrebné. Autori záverečných prác si môžu prostredníctvom AIS licenčnú zmluvu vytlačiť pre vlastnú potrebu.
UKF zároveň upravuje harmonogram akademického roka pre končiace ročníky štúdia nasledovne:
  • Výučbové obdobie: do 25. apríla 2020
  • Skúškové obdobie Mgr.: 27. apríla 2020 – 16. mája 2020
  • Skúškové obdobie Bc.: 27. apríla 2020 – 30. mája 2020
Upozornenie: Termíny konania, ako aj spôsob konania štátnej skúšky je determinovaný vývojom pandémie. UKF má záujem, aby študenti končiacich ročníkov ukončili svoje štúdium v tomto akademickom roku, t. j. najneskôr do 31. augusta 2020. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu sa opravné termíny štátnych skúšok uskutočnia až v akademickom roku 2020/21.
V Nitre dňa 22. marca 2020