Skončil sa Týždeň slovenských knižníc

V utorok 5. 3. 2019, Enikő Tóth Szász z Clarivate Analytics predstavila pedagógom aj študentom UKF rozhranie databázy WoS, možnosti indexácie nových periodík do databázy WoS a tiež možnosti bibliometrického porovnávania kritérií v databáze InCites.

Ďalšou aktivitou v tomto dni určenou najmä pre študentov bol workshop, zameraný na metodiku citovania v semestrálnych a záverečných prácach. Pracovníci knižnice Mgr. Eugen Trajtel a Ing. Peter Kružlík podrobne v prezentácii na konkrétnych príkladoch vysvetlili, ako postupovať pri citovaní v záverečných prácach, na čo si dať pozor a čoho sa vyvarovať. Manuál pre citovanie nájdete na:

V stredu 6. 3. 2019 sme pre záujemcov pripravili besedu s autorom na tému závislostí, s ktorými sa priamo, či nepriamo stretávame takmer všetci. Všetkým prítomným autenticky a bez servítky vyrozprával svoj boj so závislosťou od alkoholu „Johny Peťko“ bývalý herec martinského divadla, moderátor, autor knihy „Démon chlast I.- ako prefackať závislosť...?“ Zmyslom jeho rozprávania - besied je osveta medzi mladými s cieľom poukázať na skrytú hrozbu najdostupnejšej legálnej drogy dnešnej doby – alkohole. Johnyho životný príbeh a boj s jeho démonom chytil poslucháčov za srdce a prinútil ich zamyslieť sa nad predsudkami, hodnotami a zmyslom života.

Tak ako v predchádzajúcich rokoch Univerzitná knižnica  UKF v Nitre v spolupráci s doc. PaedDr. Danou Kollárovou, PhD. z Katedry pedagogiky PF UKF v Nitre pripravila so žiakmi 3. ročníka základnej školy interaktívne čítanie s dôrazom na porozumenie textu. Podujatia sa zúčastnili budúci učitelia, a aj kolegovia z praxe, majúci záujem skvalitniť a obohatiť svoje pedagogické zručnosti.

Univerzitná knižnica ďakuje všetkým, ktorý sa zapojili do Týždňa slovenských knižníc a podporili naše snaženie svojou účasťou na jednotlivých celotýždenných aktivitách.

Text: Jana Gajdošová - UKF - Univerzitná knižnica