Cestovateľské zážitky s profesorom Krnom

Už po druhý krát sme v našej Univerzitnej knižnici mali možnosť „cestovať“ s jedným z priekopníkov slovenskej expedičnej a diaľkovej turistiky, pedagógom, prof. PhDr. Svetozárom Krnom, CSc., z Katedry politológie a euroázijských štúdií Filozofickej fakulty UKF v Nitre , s dobrodruhom, ktorý na svojich výpravách hľadá rovnováhu medzi prírodou a civilizáciou.

Aký je teda Nepál v monzúnovom šate? Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých, reálnych postrehov o prírode a živote miestnych komunít, ako aj porovnanie fotografií a spomienok z jeho návštev v Nepále pred a po zemetrasení. Pútavé rozprávanie obohatil množstvom zážitkov a autentických, krásnych fotografií.

Prof. PhDr. Svetozár Krno, CSc. : „Hory, nie brožúrky, kázne z televíznych obrazoviek a školenia v hoteloch, ma naučili existenčnej samostatnosti a zodpovednosti a tým mi priniesli skutočnú slobodu.