Žiaci počúvali s porozumením

Univerzitná knižnica UKF v Nitre zorganizovala dňa 5. apríla 2018 aktivitu s názvom „(Vy)hranie s textom“. Pani doc. PaedDr. Dana Kollárová, PhD. z Katedry pedagogiky PF UKF v spolupráci s univerzitnou knižnicou pripravila pre cvičných učiteľov a žiakov základných škôl interaktívne čítanie s využitím metód a techník tvorivej dramatiky s dôrazom na počúvanie s porozumením. Aktivity sa zúčastnili žiaci 3. a 4. ročníka Základnej školy Cabajská. Žiaci sa pod vedením docentky Kollárovej (vy)hrali s textom rozprávky pre dospelých od Daniela Heviera „ O rukavici, ktorá hľadala pár“. Naučili sa vnímať obsah textu, ktorý ich nasmerovával k prosociálnosti, priateľským a rodinným väzbám a učil ich vyjadrovať svoje emócie, postrehy, názory prostredníctvom pantomímy, rytmiky a slov. Všetkých interaktívne čítanie v priestoroch akademickej knižnice veľmi zaujalo a žiaci odchádzali spokojní, že sa hravým spôsobom opäť niečo zaujímavé naučili.

Ďakujeme pani docentke PaedDr. Danke Kollárovej, PhD. za jej úžasnú prácu a žiakom a pani učiteľkám ZŠ Cabajská za aktívnu účasť.