Ocenenie práce nášho absolventa

V závere uplynulého roka získal Mgr. Martin Pajerský, absolvent Katedry geografie a regionálneho rozvoja FPV UKF v Nitre z roku 2015, spolu so svojimi ďalšími spolupracovníkmi významné ocenenie. Publikácia autorov Martin Pajerský, Barbora Kalčoková, Hana Zduchová a Katarína Konečná „Voznica - 940 rokov v Richňavskej doline“ v rámci súťaže Slovenská kronika 2016 získala hlavnú cenu v kategórii popularizačná a textovo-obrazová alebo obrazovo-textová monografia.
Mladý autorský kolektív, výrazne podporovaný starostom obce Kamilom Blahom, vytvoril dôstojnú výpoveď (obsahovú i grafickú) v konkurencii súčasných médií - vytvoril produkt, ktorým sa obec zviditeľňuje a reprezentuje. Profesionálne na vysokej úrovni spracovaná monografia predstavuje prírodu, históriu, obyvateľstvo, jeho aktivity, kultúru, ako aj životné prostredie, rozvoj i zaujímavosti obce. Fotografie svojím výberom, obsahom a grafickým spracovaním vizuálne dotvárajú mozaiku života v obci a sprostredkovávajú genius loci tohto miesta.    
Na tento úspech svojho absolventa je patrične hrdá aj katedra, ktorá všetkých svojich študentov aj na takúto profesionálnu i životnú skúsenosť pripravuje ťažiskovo v rámci predmetu „Mikrogeografia“ v treťom roku ich bakalárskeho štúdia.
Voznica 1
Obálka publikácie
 
Voznica diplom
Diplom
 
Autorka článku: RNDr. Hilda Kramáreková, PhD.
Editorka článku: Mgr. Jana Krajčovičová

Kontaktné informácie

Univerzitná knižnica UKF v Nitre
Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 106

e-mail: lib@ukf.sk 

ISIL SK-4KADAA00289

IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590

 

logo spytajte sa kniznice

Facebook

ico-facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem