Univerzitná knižnica UKF v Nitre privítala knihovníkov na seminári NitLib 2016

Slovenská poľnohospodárska knižnica pri SPU, Krajská knižnica K. Kmeťka, Knižnica Agroinštitútu, š. p. Nitra, v spolupráci s krajskou pobočkou Spolku slovenských knihovníkov a knižníc. Milá povinnosť zorganizovať tohtoročný seminár pripadla práve na našu univerzitnú knižnicu. Seminára sa zúčastnilo celkovo 91 knihovníkov, nielen z nitrianskeho kraja.

V úvode podujatia všetkých prítomných privítal pán prorektor pre rozvoj a informatizáciu UKF v Nitre doc. Mgr. Ivan Baláž, PhD., ktorý všetkým prítomným vyjadril uznanie ich práce knihovníkov a zaželal úspešný priebeh rokovania.
Obsahové zameranie vyžiadaných prednášok bolo rôznorodé, ale prínosné pre všetkých prítomných. Odborný seminár NitLib 2016 poskytol prítomným knihovníkom veľa nových odborných informácií. Jednotlivé vystúpenia prednášajúcich sa stretli s veľmi pozitívnou odozvou a živou diskusiou.
V neformálnych diskusiách účastníci seminára vysoko ocenili odbornú a organizačnú úroveň celého podujatia. Uznanie za organizačné zabezpečenie si zaslúžia všetci pracovníci Univerzitnej knižnice UKF v Nitre, ktorí sa na príprave seminára podieľali, ale najmä Mgr. Dana Renáčová, ktorá bola hlavným organizačným garantom tohtoročného seminára NitLib 2016.

fotogaléria