Beseda o M. R. Štefánikovi v priestoroch knižnice

Pri príležitosti 100. výročia od jeho tragickej smrti knižnica zorganizovala besedu s významnými osobnosťami zo Slovenska, ktorí sa zaujímajú o život a prácu M. R. Štefánika. Pozvanie na besedu prijal člen správnej rady Nadácie M. R. Štefánika p. PhDr. Ferdinand Vrábel autor knihy „Splnený sen: Milan Rastislav Štefánik a vznik Československa“ a p. Jozef Banáš laureát hlavnej ceny LF za pôvodnú slovenskú literárnu tvorbu za rok 2018 za historický román „Prebijem sa! Štefánik - Muž železnej vôle“. Veľmi nás potešila aj nečakaná účasť správcu Nadácie M. R. Štefánika p. Ing. Pavla Šestáka, ktorý sa spolu s ďalšími zaslúžil o znovupostavenie sochy M. R. Štefánika v Bratislave.

Prítomných hostí odborným slovom sprevádzal PhDr. Róbert Arpáš, PhD. z Katedry histórie FF UKF v Nitre.

Celkovú atmosféru podujatia spríjemnilo hudobné vystúpenie študentov Katedry hudby PF UKF v Nitre: Boris Turas, Stanko Dragúň, Erik Sloboda, Adam Galbavý.

Veľmi nás potešila skutočnosť, že besedy sa zúčastnila aj bývalá študentka FF UKF v Nitre p. Mgr. Miroslava Müllnerová, ktorá v súčasnoti pôsobí ako učiteľka na Základnej škole v Komjaticiach. O besede sa dozvedla zo sociálnych sietí. Podujatia sa zúčastnila aj so svojimi žiakmi pripravujúcimi sa na olympiádu z histórie, ktorá bude zameraná na život M. R. Štefánika.

Naši knihovníci pre Vás pripravili milé prekvanie. Ak chcete nazrieť do malého parížskeho bytu M. R. Štefánikana, srdečne Vás pozývame na výstavu v bloku B univerzitnej knižnice.

doc. PaedDr. Viera Tomková, PhD.
riaditeľka UK UKF V Nitre

-fotogaléria